Wczytuję dane...

Jak wyposażyć skrzynkę narzędziową do auta?

Niestety auta lubią nas zawodzić w najmniej oczekiwanych momentach. Może zdarzyć się taka sytuacja, że nie będziemy w stanie dojechać do mechanika, dlatego aby taka sytuacja nas nie zaskoczyła, należy zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia.

Podczas każdej trasy w naszym aucie powinny znaleźć się podstawowe narzędzia. Niestety zdarzają się sytuacje w których nie jesteśmy w stanie dojechać do mechanika, i wtedy musimy podjąć działania na miejscu. Jedną z takich sytuacji może być pęknięta opona. W takiej sytuacji obowiązkowo należy posiadać w aucie podnośnik oraz klucz do śrub. Bez wątpienia należy też wyposażyć się w kable rozruchowe. Nie raz zdarzy się sytuacja, że akumulator nas zawiedzie, a podłączając się pod akumulator innego odpalonego auta uda nam się "wskrzesić" nasze.
Wspomniane elementy są wręcz niezbędne w samochodzie. Produkty wymienione niżej służą jako wskazówka. Najważniejsze jest dobranie elementów do naszych potrzeb.
Zestaw marki toya posiada 9 kluczy nasadowych i 11 końcówek, m.in. płaskich czy krzyżaków i kosztuje tylko 8,99zł. Jest to swego rodzaju "starter-pack".
Najlepszym wyborem jednak jest zestaw narzędzi NEO TOOLS. Oprócz nasadek, produkt ten zawiera 3 różne wydłużki, przejściówkę do wkrętarki oraz przegub. Zestaw ten wykonany jest ze stali chromowo-wanadowej, która zapewnia odporność na rdzewienie. Dodatkowo producent jest tak przekonany o niezawodności, że zapewnia 25 letnią gwarancję. Koszt to 142,99zł
Klucze płaskie, niektóre śruby mogą być tak umieszczone, że w inny sposób niż kluczem płaskim nie będziemy w stanie ich odkręcić/dokręcić
Kombinerki, nie bez powodu jest to jedno z najpopularniejszych narzędzi, zastosowanie znajdzie niemalże wszędzie.
Nóż tapicerski, tak jak w poprzednim przypadku, jest to narzędzie ogólne, zastosowań jest tak wiele że nie ma sensu ich wymieniać.
Latarka, ma mniejsze wymiary niż telefon i daje lepsze światło. Jest to drobny wydatek, a znacznie zwiększa wygodę pracy.
Multimetr przyda się gdy mamy problemy z elektryką w aucie. Jednak narzędzie te wymaga chociaż podstawowej wiedzy. W rękach osoby niedoświadczonej może spowodować jeszcze większe problemy.
Magnes pozwoli nam wyciągnąć śruby z trudno dostępnych miejsc, oraz po prostu może służyć za uchwyt na śruby.
Zdarzy się też taka sytuacja że trzeba coś podważyć, wtedy najlepszym rozwiązaniem będą plastikowe narzędzia do podważania, lecz nie posiadamy takich w sprzedaży. Dobrym zamiennikiem jest zwykły śrubokręt płaski. Należy też zaopatrzyć się w stary zniszczony koc, rękawiczki, szmatki lub ręczniki papierowe. Elementy te pomogą nam przy pracy w trudnych warunkach.