Wczytuję dane...

Ranking producentów przewodów elektrycznych

Przewody elektryczne mimo tego samego przekroju, czy rodzaju izolacji różnią się jakością wykonania czy właściwościami. Jakość przewodów, to nie tylko ich trwałość, czy waga, ale również łatwość układaniu, sprężynowość itd.

Producentów przewodów jest mnóstwo, dlatego przygotowaliśmy dla was zestawienie producentów na których naszym zdaniem warto zwrócić uwagę, wypisaliśmy plusy każdego z nich, abyście mogli wybrać odpowiedniego producenta do waszych potrzeb oraz budżetu.

1. Król królów, przewód przewodów, czyli NKT
Zdecydowanie najlepszym producentem na rynku jest NKT. Firma założona została 130 lat temu. Przepaść między NKT a pozostałymi producentami jest na tyle duża, że każdy jeden elektryk właśnie tego producenta by umieścił na pierwszym miejscu. Jednak wraz z najlepsza jakością, idzie najwyższa na rynku cena. Przewód ten jest w tym momencie droższy średnio o 40gr na metrze od pozostałych producentów. NKT udowodniło, że ich przewody potrafią wytrzymać długie lata, a elektrycy chwalą je ze względu na izolację, która ułatwia montowanie przewodów pod kątem 90 stopni.

2. Tele-Fonika Kable (TF Kable)
TF Kable to polska firma eksportująca przewody do ponad 80 krajów na świecie. Posiadają w asortymencie ok. 25 tyś. kabli i przewodów produkowanych w 4 krajach. Działają na rynku od 30 lat a ekspansja ogólnoświatowa rozpoczęła się od połączenia trzech polskich fabryk z dwiema zagranicznymi. W ten sposób wspólnie zebrane doświadczenie pozwoliło na stworzenie przewodów które zasługują na 2 miejsce w tym rankingu.

3. ElektroKabel - Najlepszy polski producent
Polski producent prężnie działający na rynku od ponad 30 lat. Oferują przewody w cenach konkurencyjnych. W ofercie posiadają tylko około tysiąca różnego rodzaju przewodów i kabli, ale skupiają się na ich jakości.

4. Elpar
Elpar tak jak poprzednicy jest polskim producentem, posiada 30 letnie doświadczenie w branży i jest dalej rozwijającym się producentem. Rozwój tej firmy znacznie przyśpieszył w 2012 roku i trwa to do dziś. Przewody tej marki są na poziomie bardzo podobnym do Przewodów marki ElektroKabel

5. ZEiT - Najlepsze przewody cena/jakość
ZEiT to również polski producent. Produkcją przewodów zajmują się od 6 lat. Zdecydowanie największym atutem tego producenta jest cena. Przewody YDYp marki ZEiT nie odstają od swoich poprzedników, a w naszym sklepie są nawet 60gr tańsze od odpowiedników marki NKT. Jest to najlepszy producent pod kątem ceny do jakości, i z tego powodu jest to nasz bestseller.

Który z nich wybrać?
Jeśli nie ogranicza was budżet, to najlepszą opcją będzie NKT.
Jeśli planujecie instalację topowej jakości ale macie ograniczony budżet, powinniście skusić się na przewody TF Kable.
Jeśli ma to odbyć się najniższym kosztem, a jednocześnie instalacja ma wytrzymać kilkanaście lat, wtedy należy wybrać Przewody marki ZEiT

Zachęcamy również do kontaktu z nami, pomożemy wtedy dobrać odpowiednie przewody.

>>Przewody w naszym sklepie<<