Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 1 dni
Wysyłka od: 16.00 PLN
Producent: ZEIT
Zawartość opakowania: 1 szt.
netto [ szt. ] 325.20 PLN
brutto [ szt. ] 400.00 PLN
i-Raty - raty online
i-Leasing - leasing online

Kup cały komplet !

Opis produktu

Przewód YDYp 3x2,5 żo 450/750V 100m ZEIT

Przewody przeznaczone do układania na stałe bez dodatkowych osłon przed uszkodzeniami mechanicznymi na tynku i pod tynkiem w pomieszczeniach suchych i wilgotnych oraz do układania na stałe w urządzeniach energetycznych.

 

Dane techniczne:

 

  • Typ: YDYp
  • Liczba żył: 3
  • Przekrój żył: 2,5mm²
  • Przybliżone wymiary przewodu: 5,7 x 12 mm
  • Rodzaj żył: jednodrutowe (drut)
  • Napięcie znamionowe: 450/750 V
  • Dopuszczalna temperatura pracy: 70°C
  • Zastosowanie: Do układania na stałe w pomieszczeniach suchych i wilgotnych, na tynku i pod tynkiem

 

Zastosowanie przewodu YDYp 3x2,5

Płaski przewód YDYp z żyłami miedzianymi o przekroju 2,5 mm2 to najczęściej kupowany kabel do układania instalacji elektrycznych do ogólnego przeznaczenia w domach mieszkalnych, obiektach komercyjnych, biurowych itp. Przewody 3x2,5 stosuje się do obwodów o potencjalnie większym zużyciu energii. Jest to główny przewód w instalacji domowej.

Kable o przekroju 2,5 pozwalają na bezpieczne równoległe zasilanie wielu mocnych odbiorników energii elektrycznej. Jednocześnie dają gwarancję długiej i bezproblemowej eksploatacji instalacji zasilającej. Ich zastosowanie rekomenduje się także do układania kolejnych obwodów zasilających, szczególnie w przypadku, gdy przewiduje się, że będą zasilały mocne odbiorniki, które generują stałe obciążenie.

Montaż przewodów YDYp 3x2,5

Przewód YDYp jest przeznaczony do montażu podtynkowego i natynkowego. W przypadku pomieszczeń mieszkalnych, biurowych, komercyjnych i części wspólnych budynków przewód zasilający montuje się pod tynkiem. Niska wysokość płaskiego przewodu elektrycznego 3x2,5 pozwala na sprawne układanie instalacji zasilającej w ścianach pustych i sufitach podwieszanych. Dużą zaletą przewodów YDYp jest także stosunkowo proste układanie instalacji bezpośrednio pod tynk lub wylewkę.

W tym celu stosuje się specjalne uchwyty, które mocują płaski kabel 3x2,5 do powierzchni ścian, podłogi lub sufitu. Niewielka wysokość kabli YDYp pozwala na montaż podtynkowy bez konieczności uprzedniego drążenia bruzd na trasie kablowej, co znacznie przyspiesza postęp prac. Co ważne, system mocowania i uchwyty do kabli YDYp można wykorzystać też do natynkowego montażu instalacji zasilającej. Przewody tego typu montuje się bezpośrednio na ścianie w pomieszczeniach gospodarczych, na halach garażowych, w magazynach i warsztatach.

Opis:

Tani przewód płaski YDYp 3x2,5 750V biały. Przewód o żyłach miedzianych jednodrutowych (D) w izolacji polwinitowej (Y) i w powłoce polwinitowej (Y) płaski (p) z żyłą ochronną zielono-żółtą (żo).

Żyły: miedziane jednodrutowe kl. 1, wg normy EN 50575:2014 i EN 50575:2014/A1:2016.

Izolacja: polwinitowa PVC

Powłoka: polwinitowa PVC

Temperatura pracy: od -40°C do +70°C

Napięcie znamionowe: 450/750 V

Zastosowanie: przewody przeznaczone są do układania na stałe, do pracy w otoczeniu o temperaturze od -40°C do +70°C i wilgotności względnej do 100% oraz do układania na stałe w urządzeniach elektroenergetycznych

Pakowanie: krążki po 100mb

Opinie Klientów
Polecamy